BLOG #2: Co to jest zamek TSA?

2019-02-05
BLOG #2: Co to jest zamek TSA?

Co to jest system TSA? A co oznacza zamek TSA? Gdzie jest do niego kluczyk?

 

W części walizek różnych producentów, między innymi SAXOLINE oraz NATIONAL GEOGRAPHIC pojawia się coraz częściej zamek TSA. Co to jest i do czego się przydaje?

System Travel Sentry Approved, w skrócie TSA to globalny standard bezpiecznego podróżowania, dzięki któremu zatwierdzone przez TSA zamki mogą być odblokowywane i kontrolowane przez organy bezpieczeństwa bez uszkadzania zamka. W przypadku krajów takich jak USA, Kanada, Japonia czy Australia system ten jest standardem i warto posiadać bagaż z zamkami lub kłódkami zgodnymi z tym systemem.

W przypadku tych krajów sprawdzanie zawartości bagażu przez pracowników służb celnych może odbywać się bez obecności właściciela, więc gdy walizka jest zamknięta na zwykły zamek szyfrowy lub kłódkę, służby te mają prawo otworzyć bagaż przy użyciu siły niszcząc przy tym zamek lub kłódkę.

Jeżeli bagaż posiada zamek lub kłódkę zgodną ze standardem TSA, służby celne mogą otworzyć bagaż używając specjalnych, dostępnych tylko im kluczy TSA a po sprawdzeniu zawartości, zamknąć bezpiecznie bagaż. Klucze takie są bardzo pilnie strzeżone przez służby celne i tylko one mają prawo ich używać, dlatego też do walizek z zamkami TSA nie dołączane są żadne kluczyki.

Jeżeli ktoś nie podróżuje po krajach wymienionych powyżej (USA, Kanada, Japonia, Australia) nie musi traktować zamka TSA jako bardzo istotnego elementu. Europejskie i Azjatyckie służby celne nie używają tego systemu i nie jest wymagane posiadanie takich zamków w bagażu.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel