BLOG #3: rPET - co to właściwie jest?

2019-05-22
BLOG #3: rPET - co to właściwie jest? Nasza firma poważnie traktuje środowisko i obserwuje National Geographic w inspirowaniu ludzi do dbania o planetę. 

W naszej ofercie pojawiła się kolekcja toreb z recyklingowanych butelek PET (rPET) – kolekcja Transform. rPET to poliester wytwarzany ze zużytych plastikowych butelek po napojach. Proces obróbki polega na rozdrabniana a następnie topieniu, w wyniku czego odzyskiwany jest surowiec PET (politereflan etylu), który w dalszym etapie przetwarzany jest na włókna. Powtórne przetwarzanie poliestru oznacza ograniczenie ilości odpadów składowanych na wysypiskach. Powtórne przetwarzanie PET może się wiązać nawet z dużym obniżeniem emisji CO2 w porównaniu z produkcją standardowego poliestru. Ciekawostką jest fakt, że poliester może być przetwarzany ośmiokrotnie. W bieżącym roku planujemy wprowadzić do oferty kolejne serie produktów National Geographic wytwarzanych z rPET. 

Mamy szczerą nadzieję, że dzięki rosnącej świadomości ekologiczne coraz więcej osób będzie korzystać z produktów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu co przełoży się na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska, które nas otacza.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixel